خرید سطل زباله

36 مدل سطل زباله آشپزخانه شیک و جادار و با کیفیت + راهنمای خرید

یکی از وسایلی که حتماً در هر خانه و محل کاری باید وجود داشته باشد، سطل زباله آشپزخانه است. سطل های زباله دارای انواع گوناگونی هستند که در سایزهای مختلفی تولید می شوند و ظاهر زیبایی دارند. مسلماً همه به دنبال خرید سطل زباله ای هستند که علاوه بر زیبایی ظاهری، فضای زیادی داشته و جادار باشد.

در ادامه این مطلب، مدل های مختلفی از سطل های زباله آشپزخانه ای که در بازار موجود هستند را معرفی می کنیم و درباره مزایای هر یک صحبت خواهیم کرد. حتماً اگر قصد خرید سطل آشپزخانه را دارید، بهتر است در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

معرفی مدل های مختلف سطل زباله آشپزخانه

سطل های زباله را از لحاظ جنس بدنه، نوع کاربری و مواردی از این قبیل به دسته های متعددی تقسیم بندی می کنند. از لحاظ جنس بدنه، سطل آشغال آشپزخانه به دو دسته تقسیم می شود:

 1. سطل های پلاستیکی
 2. سطل های استیلی
 3. سطل های چوبی

بهترین و رایج ترین نوع سطل های آشپزخانه، نوع پلاستیکی و استیلی هستند که شست و شوی راحتی دارد و دیرتر خراب می شود. سطل های چوبی درست است زیبایی منحصر به فردی دارند، اما طول عمر کوتاه تری داشته و ممکن است زودتر خراب شوند. پس زمانی که برای خرید سطل هزینه می کنید، سعی کنید آن را تهیه نمایید که مزایای آن نسبت به معایبش بیشتر است.

از نظر کاربری، سطل های زباله عبارتند از:

 • سطل های در دار معمولی
 • سطل های پدالی زمینی
 • سطل های کابینتی

سطل های پدالی شاید از نظر قیمتی گران تر از سطل های در دار معمولی باشند، اما کاربری آسان تری دارند و راحت تر می توان از آن ها استفاده کرد.

از جمله سطل های جدیدی که به تازگی در بازار موجود شده، سطل های کابینتی است. این سطل ها به کمک گیره مخصوص به قسمت جلوی در کابینت وصل می شود و فضای کوچکی داشته و مناسب استفاده روزانه است.

 

ویژگی های سطل زباله آشپزخانه خوب چیست؟

انواع سطل زباله آشپزخانه مخصوص آشپزخانه باید یک سری ویژگی ها داشته باشد تا در زمره سطل های خوب، کاربردی و استاندارد قرار گیرد. این ویژگی ها عبارتند از:

 • وزن سبک: زمانی که وزن سطل سبک باشد، حمل آن راحت تر است.
 • استحکام زیاد: مقاومت بالا و استحکام زیاد سطل باعث می شود تا بتواند وزن زیاد زباله را تحمل کند و نشکند.
 • استفاده آسان: هر چه استفاده از سطل آسان تر باشد و دست دخالت کمتری در باز کردن در آن داشته باشد، آن سطل بهتر است. پس داشتن پدال می تواند یک ویژگی مثبت محسوب شود.

 

خرید سطل زباله

 

نکات مهم در خرید سطل زباله آشپزخانه

در خرید سطل های زباله نباید عجول باشید و تنها به ظاهر سطل توجه کنید. باید نکاتی را مد نظر قرار دهید تا بتوانید یک سطل های زباله خوب و کاربردی خریداری نمایید. این نکات عبارتند از:

 • مشخص کردن نوع زباله: هر سطلی برای نوع خاصی از زباله تولید شده است. زباله های بازیافتی و زباله خیس، رایج ترین نوع زباله تولیدی در خانه و آشپزخانه است. پس سطل مناسب برای هر کدام از این زباله ها را خریداری کنید.
 • در نظر گرفتن سایز سطل: هر خانواده ای متناسب با جمعیتی که دارد، میزان متفاوتی از زباله را به صورت روزانه تولید می کند. اگر حجم تولیدی زباله روزانه در خانه شما زیاد است، باید انواع سطل زباله آشپزخانه سایز بزرگ را تهیه کنید.
 • استاندارد بودن درب سطل: حتماً از استاندارد بودن ساختار سطل و درب آن مطلع شوید. اگر در سطل استاندارد نباشد و خوب بسته نشود، بو و باکتری مدام از آن خارج می شود و احساس ناخوشایندی را به وجود خواهد آورد.
 • توجه به جنس سطل زباله آشپزخانه: سطل های زباله ای را خریداری کنید که جنس عالی و کیفیت خوبی داشته باشد. معمول ترین و کاربردی ترین سطل های زباله آشپزخانه، سطل های استیل و پلاستیکی هستند.

در ادامه این بخش، چندین و چند مدل مختلف از انواع سطل زباله معرفی می شود که هر یک کاربری متفاوتی داشته و از قیمت های گوناگونی برخوردار هستند. بسته به نیاز، سطل های زباله 15، 30، 40 و 50 لیتری را می توانید از میان مدل های زیر انتخاب کرده و خرید خود را انجام دهید. تنوع طرح و رنگ سطل های آشپزخانه معرفی شده زیاد است و شما می توانید از میان آن ها مطابق با سلیقه یکی را خریداری کنید.

قبلی
46 مدل جارو شارژی با کیفیت عالی + قیمت روز
بعد
راهنمای خرید خط چشم های پرفروش بازار (با کیفیت) با لیست قیمت

پست های مرتبط

نظرتان را بنویسید